Máte také dítě s ADHD, ADD,LMD ?

Stránky věnované lehkým mozkovým dysfunkcím, poruchám pozornosti, poruchám pozornosti provázené hyperaktivitou

Nejen pro předškoláky

Pro děti 4 až 12 let –schopnost koncentrace a sebeovládání

 

Prázdnou skleněnou láhev od limonády postavíme doprostřed stolu. Opodál vysypeme na hromádku zápalky ze dvou krabiček. Jeden po druhém potom opatrně klademe na hrdlo láhve po jedné zápalce. Naší snahou  je vytvořit takhle co nejvyšší věž.

Komu se věž při pokládání jeho zápalky zřítí, nebo mu spadne jen jediná zápalka, ten prohrál. Posbírá za trest všechny spadlé zápalky. Věže lze také stavět na dvou krabičkách od zápalek, postavených na výšku.

Vhodná od čtyř do dvanácti let, hra rozvíjí představivost, schopnost komunikace, slovní zásobu a sebedůvěru.

 

Začátek některé málo známé pohádky nebo příběhu z časopisu přečteme dítěti nahlas a ono nám pak vypráví (nebo si vymýšlíme spolu), co se asi odehrávalo dál. Jak ten příběh možná pokračoval a jak skončil. Potom nám nějaký děj třeba přečte, nebo poví dítě. Varianta: Podobně si můžeme představovat také to, co se odehrálo před tím, než začal děj příběhu.

Posledni komentare
19.03.2016 02:18:10: Je mi líto, ale myslím, že Se mýlíte. Jsem si jistý. Mohu to dokázat. Napište mi PM, diskutovat. :-x...
18.03.2016 20:44:07: Myslím, že Se mýlíte. Jsem si jistý. Mohu bránit svou pozici. smiley Qual é o product key do farming s...
16.06.2015 18:00:50: nanejvýš отпад :-D porovnani pujcka online
16.06.2015 12:37:34: уууууу tolik... nádhera..... :-P rychla pujcka raiffeisen
Lze hrát s dětmi libovolného věku.
Hra posiluje koncentraci, sebeovládání a postřeh.

Stojíme naproti sobě. Jeden z nás jakoby si hřál ruce nad ohněm. Druhý jakoby mu je zespodu podepíral otevřenými dlaněmi. Naše dlaně se však nedotýkají. Jsou jenom těsně u sebe, ve vzdálenosti asi jednoho centimetru. Díváme se navzájem do očí a v nestřežené chvíli se pokusí ten, kdo má ruce vespod, rychle plesknout druhého  - ale shora - přes prsty. Oběma rukama tedy rychle opíše vnější oblouk. Druhý musí pohotově reagovat a uhnout. Když se mu to nepodaří, první získává bod a vymění se: kdo držel dlaně vespod, drží je nyní nahoře a naopak.

Z knihy :  Hry pomáhají s problémy , Mgr. Zdeněk Šimanovský
Posledni komentare
07.06.2016 18:13:14: zde je ето volant!!! ;-) online pujcka pred výplatou trmice
 
Stránky byly založeny18.7.2008