Máte také dítě s ADHD, ADD,LMD ?

Stránky věnované lehkým mozkovým dysfunkcím, poruchám pozornosti, poruchám pozornosti provázené hyperaktivitou

Zajímavé články (LMD, ADD, ADHD)

Dětem s poruchami chování pomůže rybí tuk


ilustrační foto

ilustrační foto foto: http://www.co.dakota.mn.us

Podle výsledků studie londýnských vědců, kteří sledovali žáky ze speciální školy v Norwichi, pomáhá rybí tuk rodičům dětí s poruchami chování. Látky obsažené v této surovině totiž prý pomáhají ovládat chování hyperaktivních a vztekajících se dětí a snižovat počet zuřivých záchvatů.

7. 11. 2006 09:09 - LONDÝN

Osmadvacet chlapců s poruchami chování a emocionálními komplikacemi včetně autismu se výrazně polepšilo, když jim lékaři podávali pravidelně rybí tuk. Před užíváním této potraviny měli žáci 112 zuřivých záchvatů, při nichž museli učitelé a ošetřovatelé fyzicky zasáhnout. Po půlroce užívání produktu z ryb se počet záchvatů snížil na 36.

Největší zlepšení u těch nejagresivnějších

Nejlepší výsledky přitom odborníci sledovali u těch dětí, které před užíváním rybího tuku měli nejnásilnější projevy. Jeden chlapec měl před podáváním doplňku deset vážných záchvatů, po půlroce užívání tuku ani jediný.

"Ačkoli se stále jisté výbuchy objevovaly, byly mírnější a žáci je dokázali snáze ovládat," tvrdí Lianne Quantrillová z Eaton Hall.

Rybí tuk je bohatý především na omega-3 mastné nenasycené kyseliny, které mají pozitivní vliv na nervovou soustavu, ale také srdce a cévy.

Poslední komentáře
07.06.2016 22:35:05: Podle mého názoru Se mýlíte. Jsem si jistý. Pojďme diskutovat. Napište mi PM, mluvit. :-| pujcka 150...
07.06.2016 20:48:39: vše je jasné :-| půjčka online kopřivnice
16.06.2015 14:04:49: МолодчаГа chlap!!!!!!!! :-D nebankovni pujcky kalkulacka online
 
Stránky byly založeny18.7.2008